Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Krym po referendum - co dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Deputowani Wierchownej Rady Krymu poparli decyzję wyrażoną we wczorajszym referendum o wyjściu Autonomicznej Republiki Krymu ze składu Ukrainy.

Za taką decyzją głosowało 85 na 100 deputowanych krymskiego parlamentu.

Jednocześnie na nadzwyczajnym posiedzeniu krymskiego parlamentu przyjęto postanowienie O niepodległości Krymu.

W myśl tego dokumentu od dnia jego przyjęcia na terytorium Krymu nie obowiązuje ukraińskie ustawodawstwo i wszystkie organy ukraińskiej władzy tracą swoje uprawnienia. Miasto Sewastopol ma otrzymać szczegółny status miasta stolicznego w ramach nowej państwowości.

Oczywiście ze zrozumiałych względów przeciwna, odłączeniu Krymu ze składu Ukrainy, jest obecnie rządząca administracja amerykańska. Jeśli zaś chodzi o stanowisko UE, to jak na razie trwają tam przetargi jakie zająć wspólne stanowisko, mimo agresywnej agitacji prowadzonej już w Brukseli przez "naszego" ministra MSZ, Radosława Sikorskiego, który pozwolił sobie nawet na propagandowe oświadczenie, że:

"Anszlus Krymu  nie może pozostać bez odpowiedzi ze strony społeczności międzynarodowej".

A tak wygląda aktualna mapa poparcia dla odłączenia się Krymu od Ukrainy:

Na czerwono zaznaczone są te kraje, które wyraziły już swój sprzeciw wobec wyników referendum. Na ciemnozielono oznaczono kraje, które popierają krymskie referendum, zaś w kolorze szarym, kraje jak na razie neutralne, lub takie, które nie zajęły stanowiska w tej sprawie.

Na mapie tej zaznacza się już generalny podział na globalnej szachownicy, państw popierających agresywną politykę Stanów Zjednoczonych oraz tych, które są jej przeciwne. Natomiast ważne jest, po której stronie opowiedzą się kraje jak na razie neutralne.

Na taki rozwój sytuacji Wierchowna Rada Ukrainy przyjęła dziś głosami 275 deputowanych projekt zakładajacy częściową mobilizację obywateli:

"W związku z gwałtownym zaostrzeniem sytuacji wewnętrznej, ingerencją Federacji Rosyjskiej w wewnętrzne sprawy Ukrainy oraz wzrostem napięcia społecznego w Autonomicznej republice Krymu i w Sewastopolu- postanowiono ogłosić i przeprowadzić częściową mobilizację"

Według założeń zostanie zmolilizowanych do ukaińskiej armii 20 tys ludzi, oraz kolejne 20 tys do Gwardii Narodowej. Mobilizacja ma się odbyć na całym terenie Ukrainy.

W odpowiedzi na wynik wczorajszego referendum na Krymie w trybie nadzwyczajnym ma gościć w Polsce w dniach 17/19 marca wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, który spotka się w Warszawie z premierem RP oraz prezydentami krajów nadbałtyckich w Wilnie.

"W trakcie spotkań zostaną omówione sposoby wsparcia terytorialnej integralności i suwerenności Ukrainy, a także zostaną potwierdzone nasze zobowiązania w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, oraz kontynuowanie wsparcia naszych partnerów w Europie"-  napisano w komunikacie Białego Domu.

Robi się coraz gorącej- zobaczymy co będzie dalej i czy to nie my jak zwykle nie będziemy musieli wyciągać za nich gorących kasztanów własnymi rękami?

Pozdrawiam.

PS.

Jak podała w dniu dzisiejszym agencja ITAR-TASS: 

"Prezydent Rosji Władimir Putin złoży do rosyjskiego parlamentu uchwałę o przyjęciu Krymu w skład Rosji, jako jej nowego podmiotu składowego."

Władymir Putin podpisał dziś dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo.

en.itar-tass.com/russia/723917

PS. 2

A teraz trochę o geszeftach:

biznes.onet.pl/rwe-chce-sprzedac-rosjanom-koncesje-i-zbiorniki-ga,18491,5609276,1,news-detal

PS. 3

Szef litewskiego MSZ podał informację na Twitterze, że przedstawiciele UE zdecydowali, jakie sankcje podejmą w odpowiedzi na rosyjskie działania na Krymie.

Sankcje te to........ podjęcie sankcji wizowych wobec 21 osób z Krymu i Rosji oraz blokada ich kont w europejskich bankach.

Jak widać sankcje są bardzo dotkliwe, a więc "nasz" minister MSZ, Radosław Sikorski odnotował swoje bezapelacyjne kolejne zwycięstwo dyplomatyczne na arenie światowej.

Ciekawe jak długo jeszcze może pozwalać- uważający się za przyzwoitego człowieka, który nie dość tego reprezentuje za granicą majestat RP- na robienie z siebie europejskiego trefnisia?

1.  news.yahoo.com/mccain-ukraine-crimea-160807712.html,

2.  www.jpost.com/Opinion/Columnists/Candidly-speaking-Putin-Ukraine-and-the-Jews-345546,

3.  www.washingtonpost.com/world/national-security/us-warns-russia-against-annexing-crimea/2014/03/16/2b4a7006-ad45-11e3-9627-c65021d6d572_story.html,

4.  news.yahoo.com/crimea-declares-independence-seizes-property-115942993.html,

5.  www.kyivpost.com/content/ukraine/ukranian-government-refuses-to-remove-troops-from-crimea-prepares-for-war-339724.html.

*     *     *

1.  www.globalresearch.ca/neocons-have-weathered-the-storm/5373545,

2.  www.voltairenet.org/article178638.html,

3.  www.motherjones.com/politics/2004/01/lie-factory.

KOMENTARZE

 • @AdNovum
  Po prostu Krym wrócił do macierzy. Rząd, który sam siebie wybrał z pogwałceniem prawa i konstytucji wzywa do uznania woli większości za niekonstytucyjną – chichot historii. Dlaczego popieramy tych, co wyszli na majdan a potępiamy tych, co wyszli na ulice Symferopola?
 • @Kula Lis 62 18:03:47
  Widzisz Kula Lisie, kto mieczem wojuje ten od miecza zginie- czego najwyraźniej nasi i ukraińscy banderowcy jeszcze nie wiedzą (czyżby za mało inteligentni byli aby zrozumieć jakże prostą sentencję?).

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:07:04
  https://www.youtube.com/watch?v=SZlKB_J1zPA
 • @Talbot 18:54:31
  Jeszcze nie będzie, bo wszystko musi zacząć się za oceanem.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:56:24
  https://www.youtube.com/watch?v=3EWT4FGmCgY
 • @AdNovum 18:07:04
  Widzisz Kula Lisie, kto mieczem wojuje ten od miecza zginie- czego najwyraźniej nasi i ukraińscy banderowcy jeszcze nie wiedzą (czyżby za mało inteligentni byli aby zrozumieć jakże prostą sentencję?).

  >>> no ale banderowcy to pionki na syjonistycznej szachownicy, taki granat u stóp Rosji.
  To jeszcze nie koniec, Rosja nie może o ile ma przetrwać oddać południa i wschodu Ukrainy rządowi banderowców z Kijowa
 • @ekoludek 19:43:01
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • Powinniśmy teraz odebrać Ruskim Krym
  w imię 1000-letniej przyjaźni polsko - tatarskiej.
 • Negocjacje USA-Rosja w czasie Rady Bezpieczeństwa ONZ
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=685808028128133&set=a.187360677972873.36113.100000968276489&type=1&theater
 • @Ptasznik z Trotylu 20:29:40
  A po co na ten Kram?

  Pozdrawiam.
 • @PontoSarmata 23:08:26
  Dzięki za przypomnienie tych pełnych napięcia chwil, podczas obrad RB ONZ:)

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum
  Oto wyszło żydoniemieckie bez kręgosłupa służalcze szydło z niemieckiego worka: Tusk przyznał, że Unia Europejska nie chce wchodzić w żaden konflikt z Rosją.

  Na antenie TOK FM Donald Tusk przekonywał, że „polska polityka nie jest i nie może być obarczona rusofobią”.

  - W Polsce nie narasta rusofobia, jeśli mówimy o świecie polityki. Wiarygodność Polski jest dokładnie związana z naszym stosunkiem do Rosji i to zostało trafnie odczytane przez Zachód. Podjęliśmy wielokrotnie wysiłki, aby relacje między Europą, Polską i Rosją były przyjaznymi i opartymi na współpracy gospodarczej, wizowej. Tylko rząd, który mówi twarde rzeczy na temat Rosji, jest wiarygodny. Dziś zachód widzi w Polsce partnera kompetentnego, stanowczego, gdy nadchodzi kryzys, i partnera, który nie ma uprzedzeń, który nie działa dlatego, ze jest rusofobiczny – tłumaczył premier Tusk. / Premier zarzucił też Jarosławowi Kaczyńskiemu, że gdyby nadal rządził Polską, zapewne „usiłowałby wymusić na państwach regionu radykalnie antyrosyjską postawę”. Tusk przyznał też, że Unia Europejska nie chce wchodzić w żaden konflikt z Rosją. - Gdyby Polska szarżowała jak proponował Jarosław Kaczyński, stracilibyśmy szansę wpływania na wspólne zachowania całej Unii Europejskiej. Dzisiaj większość państw Unii nie chce żadnej awantury z Rosją – mówił Donald Tusk. / ot i oto obraz tchórzliwego POsranego ze strachu, miękkim chujem robionego kretyna, jak myślicie czym go Putin postraszył, a może i tante Angela? że zmienił front? Ja wiem, a Wy?
 • @Kula Lis 62 11:40:10
  Tusk sam nie wie co mówi, to jest kłamca, który na każdą okazję ma nowe kłamstwo.
  Dlatego ja bym tak bardzo nie przywiązywał wagi do jego jałowych i pełnych fałszu oraz taniej obłudy słów- pajaca/marionetki.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:46:28
  Putin, Oba ma i Merkel już dawno dogadali się ponad głowami reszty Europy. Obydwoje traktują Tuska instrumentalnie. Krótko mówiąc, Tusk jest dymany bez mydła, na sucho z każdej strony. To jest "słup" pełniący obowiązki premiera. Więc pozostaje mu jedynie atakować wszystkich dookoła. Unia chce Tusk też chce, Unia nie chce Tusk też nie. Czy tak się zachowuje premier niepodległego państwa? Nie, tak zachowuje się chorągiewka na wietrze a nie poważny polityk. Tak myśli człowiek, któremu polskość przeszkadza bo tak naprawdę on ma dupie Polaków i Polskę.
 • @AdNovum no i po zawodach i akcie pierwszym
  "Nie mogliśmy pozostawić mieszkańców Krymu w nieszczęściu, to byłoby zdradą"
  Na Kremlu podpisano porozumienie o przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej. Ceremonię zaaranżowano błyskawicznie po długim przemówieniu Władimira Putina, w którym podkreślał historyczne związki półwyspu z Rosją i wolę Krymczan do połączenia się z Federacją. Prezydent zwrócił się do parlamentu z prośbą o ratyfikację umowy i rozpatrzenie stosownych wniosków. - Liczę na wasze poparcie - stwierdził. Wątpliwości co do decyzji deputowanych nie ma. Krym staje się częścią Rosji.

  Przemówienie Putina trwało niemal godzinę. Przysłuchiwało mu się kilkaset osób zgromadzonych w największej sali Kremla, głównie przedstawicieli władz, obu izb parlamentu (Rada Federacji) i delegatów separatystycznej Republiki Krymu. Tłum wielokrotnie przerywał Putinowi burzą oklasków. http://www.tvn24.pl/nie-moglismy-pozostawic-mieszkancow-krymu-w-nieszczesciu-to-byloby-zdrada,408973,s.html
 • @AdNovum a tu propozycza, czyli akt drugi, pewnie i za zgodą Putina.
  Żyrinowski proponuje Polsce udział w rozbiorze Ukrainy. "Zachodnie ziemie są bardziej polskie"
  Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy. Żyrinowski uczynił to z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, podczas dyskusji nad uchwałą izby "O sytuacji na Krymie", w której z zadowoleniem odniosła się ona do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców tego ukraińskiego półwyspu woli przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

  Lider LDPR jest znany z kontrowersyjnych, nacjonalistycznych i wielkomocarstwowych wystąpień. Uważany jest za polityka bardzo dobrze wyczuwającego nastroje panujące na Kremlu, niektórzy analitycy uważają, że często mówi to, czego z różnych powodów powiedzieć nie może lub nie chce Kreml.
  "Ukraińcy zawsze przegrywali" Żyrinowski oświadczył, że "Kijów nigdy nie zgodzi się na federalizację Ukrainy, gdyż nie jest już w stanie czymkolwiek rządzić". - W Kijowie nastąpił paraliż władzy - podkreślił.

  Zauważył, że "taki los zawsze spotykają podejmowane przez Ukrainę próby budowy państwa". Dodał, że Ukraińcy już 300 lat temu "miotali się" między Rosjanami, Szwedami, Turkami i Polakami. - I zawsze przegrywali - zaznaczył.

  Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do Związku Radzieckiego. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej (od granic ZSRR). Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.

  - To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił.
  "Czas, by zwrócić te ziemie"

  Przywódca LDPR podkreślił, że "teraz nadszedł czas, by zwrócić (te ziemie)". - Są to trzy kraje NATO - Rumunia, Węgry i Polska. Chodzi zwłaszcza o Polskę. W jej wypadku mowa jest o pięciu wschodnich obwodach. Zniknie wówczas pojęcie zachodnioukraińskiego nazizmu, faszyzmu i rasizmu. Niech Polacy się tym zajmują. I Węgrzy, i Rumuni - powiedział.

  Zdaniem Żyrinowskiego "prawdziwa Ukraina, to centralna Ukraina, bez zachodnich ziem, które bardziej są polskie i bez wschodnich, które bardziej są rosyjskie". - Sumy, Czernihów, Chmielnicki, Połtawa, Winnica, Kirowohrad, Krzemieńczuk i Kijów - to można uważać za Ukrainę, choć i to było prezentem"- wskazał.

  Prowadzący obrady przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin, jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta FR Władimira Putina, w żaden sposób nie zareagował na wystąpienie Żyrinowskiego.
  Autor: db/jk / Źródło: PAP
 • @AdNovum 11:46:28
  5*.PZDR. http://www.sfora.pl/Wojsko-Polski-i-USA-wchodzi-na-Ukraine-Gra-na-nosie-Putina-a65749
 • @moher 12:57:58
  Ave. http://youtu.be/QyKW-CbcX8c
 • @Repsol 14:21:17
  Rosja już przyjęła KRYM w swoje zasoby a UE dołożyła do sankcji 3 ludzi dodatkowo do spisu z zakazem wjazdu .........hahahahahahahahahah macie jak to mówił kiedyś wasz guru Bartoszewski - dyplomatołki europejskie waszą politykę , zaczęło się od propozycji którą przedstawił m.in Sikorski dla Janukowycza i warunków jakie musi spełnić Ukraina żeby podpisać stowarzyszenie za tydzień Janukowycz pojechał do Moskwy i dostał kasy i się zaczęło ................. efekt rozmów Krym jest już Rosyjski i może zaraz reszta Ukrainy ....... i co to za dyplomacja UE ??????
 • @Kula Lis 62 14:37:00
  Witaj ,sankcje są straszne. :) PZDR. http://www.pch24.pl/analityk--kryzys-ukrainski-to-poczatek-niemiecko-rosyjskiej-europy,21762,i.html
 • @moher 12:57:58
  Zgadza się!

  Szczęść Boże!
 • @Kula Lis 62 13:43:44
  Na nasz udział w rozbiorze trochę jest za późno bo "dzięki" uczestnictwu w NATO oraz UE nie jesteśmy już państwem suwerennym, więc nic od nas nie zależy.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:21:17
  Dzięki za link.

  Najbardziej zabawna jest ilustracja do zalinkowanego tekstu, gdzie widzimy.....w amerykańskim uniformie:)

  Zaś jeśli chodzi o zapowiedziane ćwiczenia wojskowe na Ukrainie, to udział takich państw jak: Rumunia, Azerbejdżan, Gruzja, Armenia, Mołdawia, no i oczywiście Polski powinno podziałać na Rosjan jak kubeł zimnej wody:))))) po gorącej bani:)))))

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:22:58
  Ciekawe co na to ONZ i inne agendy międzynarodowe?

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:52:09
  Dodam, że ta nowa Europa będzie zapewne antyamerykańska/antyizraelska.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:07:50
  Obawiam się raczej tego w wykonaniu ignorantów z rządu, obym się mylił. Pozdrawiam smutno. http://youtu.be/9yqJaRHyzBY
 • @Repsol 14:52:09 Witaj.
  Putin nie zamierza atakować Europy Zachodniej która jest dla niego złotą kurą bez większych walorów obronnych, tylko ją zwasalizować. Sytuacja idealna - europejczycy ciągną rurę Putinowi płacą mu kupę kasę i modernizują kraj, trzeba to powiedzieć, że wojsko rosyjskie dokonujące inwazji na Ukrainę jest w tym najśmieszniejsze opłacane rurą przez Europę.
 • @Repsol 14:52:09
  Oczywiście analityk ma rację. Z tej próby niszczącej, przygotowanej przez Amerykanów dla swoich interesów, sojusz niemiecko - rosyjski może wyjść tylko bardziej wzmocniony. A to Polsce wróży jak najgorzej. Interesem Ameryki, było stworzenie dogodniejszych warunków do ataku na Syrię i Iran. Amerykanom na Ukrainie nie zależy. Po prostu zainfekowali "podbrzusze Rosji". Oczywiście obszczekująca Rosję Polska to szczyt żałości. Tym bardziej, że za cenę mrzonek paru polityków z kompleksami Polska postanowiła faktycznie wyrzec się pamięci o Wołyniu, niczego nie zyskując. A pomyśleć, że są ludzie, którzy, przeginając w drugą stronę, z podobnych masakr swoich ziomków potrafią wyciągnąć niemałe korzyści.
 • @Repsol 14:52:09
  posted by MatkaKurka on wt., 18.03.2014 - 18:01

  Dziś był szczególny dzień, który pozbawił złudzeń największych optymistów zachowujących racjonalne myślenie. Putin poustawiał naprzeciw siebie dwie kategorie „Polaczków”, po jednej stronie siedzą odwieczne sprzedawczyki gotowe służyć Rosji i to bez względu na czas i miejsce. Służyli carowi, służyli sekretarzowi, będą służyć komukolwiek reprezentującemu Wielką Rosję. Tę kategorię znamy doskonale, obecną reprezentację stanowi całe lepsze towarzycho od biłgorajskiego pajaca, po Tuska z Komorowskim. Płatni agenci WSI albo przerażeni politykierzy, którzy poza stołek i biurko ze strachu wzrokiem nie sięgają. Niestety po drugiej stronie Putin wyselekcjonował idiotów wpływu i prawdę powiedziawszy sam nie wiem, która kategoria jest bardziej niebezpieczna. Po wystąpieniu Władimira Władimirowicza Putina przejrzałem opinie prześcigające się w deklaracjach patriotycznych, część „narodowa” wyraża podziw dla wielkiego władcy radzieckiego i słuszną linię, cześć antyradziecka ogłosiła cara głupkiem. Przygnębiająca lektura, z której się wyłania coraz większa pustka i absolutny brak zrozumienia dla tego, co się na naszych oczach dzieje. Jeden wpływowy idiota chwali bandytę z KGB pod niebiosa, drugi wpływowy dodaje sobie popularności rzucając w Putina groźnym wyzwiskiem i pokazując go w głupich pozach. Byłoby zabawnie, ale Putin nie jest tak śmieszny, jak jego recenzenci i taki dobry jak go widzą „narodowcy”. Mamy do czynienia z mieszanką inteligencji i bezwzględności, Putin to jeden z ostatnich polityków na świecie, w dodatku polityk wybitny. Dramat sytuacji polega na tym, że przeciwnikiem wybitnego polityka Putina jest zgraja gówniarzy, z których już nie tylko Władimir Władymirowicz, ale cały świat się śmieje. Marionetki wybrane na najwyższe urzędy USA i Europy nie mają żadnej zdolności do podjęcia realnej walki z pułkownikiem KGB i to na jakimkolwiek poziomie, o militarnym nie ma co nawet wspominać.

  Kto realnie przeciwstawił się poukładanej do bólu, brutalnej, polityce Putina? Obama odmawiając wizy 11 ruskim łapownikom? Komsomołka Merkel, która udaje obrażoną i nie pojedzie w ramach sankcji na G8? Bruksela z tą groteskową panią minister Ashton i jeszcze bardziej żałosnym von Rompuy? Nikt tu nad Wisłę czołgiem nie przyjedzie, bo nie ma kto przyjechać. Skończyły się USA i gruz pokrył starą Europę, zostały kadłubki, teatrzyk marionetek, w którym sznureczki są pociągane oficjalnie. Gogol widząc wpływowych prześmiewców powtórzyłby, że z siebie się śmiejecie, nie z Putina, z siebie robicie idiotów, strasząc NATO, grożąc Obamą, wzmocnieniem sojuszy i pokazywaniem niedorozwiniętego wodza z KGB. Putin doskonale wie, że dopóki dziesięciu żydowskich bankierów z Nowego Yorku nie wymyśli wojny, to żaden Obama, czy inna Catrine się z miejsca nie ruszy, a jeśli się ruszy to po to, żeby przez 4 minuty pogadać z sekretarką i zjeść bliny z kawiorem w przedpokoju Kremla. Dziś Władimir Władimirowicz pokazał, że nie ma na niego mocnych i co gorsze nawet taki bandyta z KGB wypunktował „moralnie” cały rozkładający się zachód. Dokładnie tak jest, Krym to wręcz pokojowy powrót ziemi do macierzy, przy krwawych jatkach w Iraku, Syrii, Egipcie, Libii, wielkiej prowokacji w Jugosławii i Kosowie, rzezi w Strefie Gazy, a wszystko dla kabzy bankierów z gębą wypchaną „prawami człowieka”. Na zachodzie chłop z chłopem śpi, baba z babą, syf kiła i mogiła wyniesiona do rangi zapisów konstytucyjnych, żadnej wartości stałej, żadnej świętości, wszystko na sprzedaż. W Europie i USA jedyne wojny toczą się o zalegalizowanie małżeństw dla dup tej samej płci. U Putina Święta Ruś, odwieczne prawa natury, duma z wielkości plemienia i tylko wpływowi idioci rozpowszechniają bajkę, że to dzięki zamordyzmowi. Można się śmiać ze 123% w Sewastopolu, ale w 80% poparcia Rosjan dla działań Putina nic śmiesznego nie ma. Gdyby na Krymie przeprowadzić uczciwe referendum wynik byłby grubo ponad 60% i taki sam wynik dostałby Putin w referendum popierającym jego akcję na Krymie.

  Wszystko prawda, z której „narodowi” idioci wyciągają fałszywy wniosek. Oto narodził nam się zbawca chrześcijańskich wartości, konserwatyzmu i krwawy żydożerca Władimir Władimirowicz Putin. Kompletny bajzel pod sufitem, żyjemy ze sprawnym bandytą pod bokiem, komunistą z krwi i kości, który o ZSRR nigdy nie zapomni i wyrżnie w pień wszystko, co stanie na drodze Wielkiej Rusi Radzieckiej w wydaniu narodowo-komunistycznym. Dopiero po uświadomieniu sobie w jakich żyjemy realiach widać całą siłę Putina, całkowity brak konkurencji dla niego i miejsce Polski w śmiertelnej układance. Putin jako jedyny gracz polityczny światowego formatu może z Polską zrobić, co mu się tylko podoba, bo żadna pomoc z nikąd nie przyjdzie. Tusk z Bidenem debatowali o jedenastu F16, które przyleciały z gołymi zadkami, car Władimir w tym samym czasie śmiał się błaznom w oczy. Nie potrzeba agentów wpływu, wystarczą wpływowi idioci, którzy stawiając błędną diagnozę rzeczywistości podtrzymują bajeczki Tuska i Komorowskiego zamieniając przyjaźń z UE, przyjaźnią z USA, tudzież zaraz za komunistami ustawiają się do kolejki, aby strzelić z przywódcą radzieckim misia. Powinniśmy stanąć na głowie, żeby w USA wrócili do władzy Republikanie w najbardziej republikańskim wydaniu, którzy dla czystego biznesu i biznesu politycznego zaczną wykańczać Putina. Wszelkie dotychczasowe sojusze, że o śmiesznych sankcjach nie wspomnę nadają się do podwójnych kibli w Soczi, tyle samo jest warta wiara w cara krzewiącego chrześcijańskie i narodowe wartości. Mamy do wykonania cztery wielkie zadania i tylko to może nas uratować: skłócić Niemcy z Rosją, doprowadzić do zimnej wojny między USA i Rosją, zbudować koalicję narodów, które Putin ma na indeksie i kupić albo skonstruować własnego „Pershinga”. Tyle konkretów, cała reszta sprowadza się do działań wpływowych idiotów, którzy nie widzą, że Putin jest potęgą, lub nie widzą, że jest niezwykle groźną potęgą.
  Ps. A to WY Panowie Demokraci liczyliście, że Putin się będzie z Wami cackał? Może głaskał Was po dupciach i pieścił jak przed II WŚ?. A może tak czas na solidny odświeżający wpierdol który przywróci Wam jasność myślenia w miejsce idee fixee? Może wreszcie pojmiecie GDZIE i JAKIE jest prawdziwe miejsce Polski i zaczniecie budować PRAWDZIWĄ dyplomację w miejsce zadziornej gówniarzerii. Bo właśnie na taki dzisiejszy status pozwolili nam nasi twz. "sojusznicy":. Obudźcie się Panowie Politycy bo to ostatnia szansa. Po niej będziecie gorzej niż gówniarzami. Nie istotne że nadętymi dla własnego Narodu. Gówniarz to gówniarz - nawet menel spod śmietnika jest w stanie dokonać adekwatnej politycznej oceny. Nie wierzycie? - spytajcie!. Do tego nie trzeba CBOS, wystarczy 5 zł na jabola. Pociecha jednak w tym, że Putin w najbliższych latach na Polskę nie ruszy. Nie ma po co. Do Wisły tylko pustkowie, chaszcze i bagna jak w Rosji. Dalej już święta ziemia pragermańska której nawet taka Merkel nie odda bez walki. Każdy kilometr bagien zajęty od wschodu wywołałby analogiczny kilometr w miarę uprzemysłowiony zajęty od zachodu w celu obrony ludności nagle nawróconej na niemieckość. Żaden to na dziś interes dla Putina. On nawet zachodniej Ukrainy nie potrzebuje, możecie Polacy, Unia sobie ją brać. Powybiera ciekawsze ośrodki we wschodniej a resztę zostawi obgryzioną. Dlatego dla nas wszystko zostanie jak jest, przynajmniej przez 10 lat albo nawet dłużej.
 • @Kula Lis 62 22:00:54
  Witaj, w dziwnych czasach przyszło nam żyć . Odwracanie biegunów to się nazywa. Ciekawe kto tym steruje. Polska jak zwykle dostanie po du..e, którą sam rząd na ochotnika wypina. PZDR.
 • @Kula Lis 62 22:00:54
  Pamiętaj nagłą miłość Bredzisława i Rudego do Baraka , przykrywka na Smoleńsk ?. Dowodów na chłoptasiów brak . Co myślisz ?.
 • @Repsol 22:52:43
  Zobacz ilu nagle specjalistów od Ukrainy, Rosji namnożyło się, na czele Stolzman siedzący w kieszeni Nazarbajewa z którym na kursach KGB bywał i mieszkał razem w pokoju w Moskwie, jakieś żydy Zorbasy, poputczyki po Stalinie, etc. i mielą ozorami, aż mdłości człeka nachodzą na ich widok.
 • @Repsol 23:59:26
  Szef Rosnieftu ostrzega: Sankcje przeciw Rosji bezproduktywne.
  Prezes Rosnieftu Igor Seczin ostrzegł w środę Zachód, że rozszerzenie sankcji wobec Rosji nie pomoże w rozwiązaniu problemu i jeszcze pogorszy sytuację.http://tvn24bis.pl/informacje,187/szef-rosnieftu-ostrzega-sankcje-przeciw-rosji-bezproduktywne,409258.html
 • @Repsol 22:52:43
  Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall buduje w Rosji najnowocześniejsze w świecie centrum szkoleń wojskowych za cenę 100 milionów euro. Rocznie centrum może szkolić 30 000 żołnierzy jednostek pancernych i infanterii. Pomimo kryzysu ukraińskiego niemiecki koncern nie wycofuje się z umowy.
 • @Repsol
  News: Na Krymie zatrzymano snajpera, który zamordował dwóch ludzi, żołnierza samoobrony Krymu i Ukraińskiego wojskowego, oraz dwóch ranił. Zatrzymali wspólnie krymska milicja, rosyjscy wojskowi, samoobrona Krymu i... ukraińscy wojskowi. Zablokowali dzielnice i nie dali uciec mordercy. Okazał się nim 17!!! letni mieszkaniec Lwowa, należący do skrajnie nacjonalistycznej organizacji (ma charakterystyczne tatuaże), wchodzącej do banderowskiego Prawego Sektora. Ps. Dlaczego twarze ludzi którzy manipulują telewizją, mówią w dzienniku, wszyscy ci dziennikarze i mówcy mają takie wredne gęby, duże garbate nosy i złowrogie spojrzenie, jak by mogli to by ludzi tymi ślepiami zamordowali, widać w nich tylko wściekłość i wrogość. Wyglądają jak diabły i diablice, demony sługi Lucyfera. Czemu ta wrogość w ich spojrzeniach, mają wszystko co materialne, a jednak agresja w nich aż kipi.
 • Oto te "sankcje" nałożone przez tante Angelę i kurdupla żyda Hollande!
  Niemcy pomagają rosyjskiemu wojsku dogonić NATO. Za miliony euro. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/a0367d3e-af74-11e3-aa11-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360
  O sile współczesnego wojska nie decyduje tylko ilość czołgów, samolotów czy rakiet. Ogromne znaczenie ma wyszkolenie, a armia rosyjska od zawsze miała z tym problem. Teraz to się zmienia, w znacznej mierze dzięki Niemcom. Koncern zbrojeniowy Rheinmetall kończy budowę wielkiego ultranowoczesnego centrum szkoleniowego w Mulino, gdzie tysiące rosyjskich żołnierzy będą szlifować swoje umiejętności w warunkach, o jakich Polacy mogą pomarzyć. Kontrakt na budowę, wyposażenie i obsługę ośrodka podpisano jeszcze w 2011 roku. Jego wartość jest szacowana na około 250 milionów euro. To największy współczesny kontrakt pomiędzy rosyjskim wojskiem a niemieckim przemysłem obronnym. Rosjanie chcą zbudować trzy analogiczne obiekty, ale nie ma informacji o dalszym zaangażowaniu Niemców. Porozumienie na budowę centrum w Mulino nie wywołało tak ostrych dyskusji i protestów, jak zawarty w tym samym okresie kontrakt na dostawę francuskich okrętów desantowych typu Mistral. Wielkie jednostki przewożące setki żołnierzy, czołgi i śmigłowce robią większe wrażenie, choć w długiej perspektywie to właśnie niemieckie centrum szkoleniowe może mieć większe znaczenie dla modernizacji rosyjskiego wojska.
  Rosjanie chcą więcej

  Centrum szkoleniowe w Mulino jest już praktycznie faktem dokonanym i żadne ewentualne sankcje tego nie zmienią. Pominąwszy fakt, że Berlin nie jest skłonny ograniczać powiązań biznesowych z Rosją, to większość prac na rosyjskim poligonie już wykonano. Obecnie trwa wykańczanie ośrodka. Według najnowszych informacji, centrum zostanie oddane do użytku latem tego roku.

  Dodatkowo Rosjanie zapowiedzieli, że chcą zbudować trzy kolejne takie ośrodki. Po jednym na każdy z okręgów wojskowych. Jak stwierdził w grudniu 2013 roku wiceminister obrony generał Arkadij Bachin, kontrakt na budowę drugiego został już podpisany. Ma powstać do 2017 roku na poligonie Aszułuk nieopodal Astrachania. Nie poinformowano, kto ma budować kolejne ośrodki szkoleniowe, a żadna zachodnia firma nie pochwaliła się podpisaniem nowego kontraktu z Rosjanami. Jest natomiast wątpliwe, aby w tak krótkim okresie rosyjskie firmy zdołały skopiować, na zadowalającym poziomie, technologie niemieckie zastosowane w Mulino. Koncern Rheinmetall nie informował, że wraz z ośrodkiem zostanie przekazany pełen know-how.
  Co Niemcy zbudowali Rosjanom?

  Ośrodek postawiony przez Niemców powstał na poligonie w Mulino, nieopodal Niżnego Nowogrodu. Będzie służył żołnierzom z Zachodniego Okręgu Wojskowego, który obejmuje prawie całą europejską część Rosji i niemal połowę sił zbrojnych. To najsilniejsze zgrupowanie rosyjskiej armii, które otrzymuje też najwięcej nowego sprzętu. W czasie kryzysu na Ukrainie Kreml dwukrotnie ogłaszał postawienie Zachodniego Okręgu Wojskowego w stan gotowości i wysłał część jego jednostek na Krym.

  Do niedawna Mulino było tradycyjnym poligonem, który praktycznie nie zmienił się od czasów ZSRR. Jest wielkim obiektem o powierzchni niemal 500 kilometrów kwadratowych (poligon w Drawsku, jeden z największych w NATO, ma 340 km2; największy niemiecki poligon to niecałe 300 km2). Dzięki niemieckiej technologii Mulino będzie nie tylko jednym z największych poligonów na świecie, ale również jednym z najnowocześniejszych. Wszystko jest wzorowane na najnowocześniejszym niemieckim centrum szkolenia wojsk lądowych w Altmarku. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/8fa3f258-af6a-11e3-a57d-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Niemiecki grenadier pancerny na poligonie Altmark. Na hełmie widać odbiorniki laserowe, które odpowiadają za wykrycie "trafienia" wiązką lasera "wystrzeloną" przez przeciwnika Centrum Rheinmetalla przenosi szkolenie rosyjskich żołnierzy w erę wirtualną. Dzięki rozbudowanej elektronice, symulatorom i systemom łączności, trening będzie maksymalnie zbliżony do rzeczywistych warunków na polu bitwy. Ćwiczący żołnierze "strzelają" do siebie przy pomocy laserów i ślepych naboi. To samo tyczy się np. czołgów.

  Pozycja żołnierzy i pojazdów jest na bieżąco monitorowana przez GPS. W polu działają też specjalne zespoły obserwatorów, którzy nagrywają akcję i transmitują obraz do centrum dowodzenia. Zasiadający w nim dowódcy mogą na bieżąco obserwować postępy żołnierzy na dużych mapach elektronicznych i wydawać rozkazy. Po skończeniu ćwiczenia można jego przebieg odtworzyć na komputerach i poddać analizie. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/f0a480ea-af6a-11e3-9ecb-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Kolejne zdjęcie żołnierza na poligonie Altmark. Na lufie broni widać zamontowany emiter lasera, który umożliwia wirtualne "strzelanie"
  W wielkim symulowanym starciu możne na raz brać nawet cała brygada, czyli od 2,5 do 3 tysięcy żołnierzy i kilkaset pojazdów. W ciągu roku przez centrum szkolenia Mulino ma się przewijać do 30 tysięcy żołnierzy. Jeden kurs ma trwać kilka tygodni, a po jego odbyciu jednostka otrzyma odpowiedni "certyfikat jakości". http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/2af482d6-af6b-11e3-9f67-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Leopard 2 na poligonie w Altmark. W lufie widać zamontowany emiter wiązki laserowej, dzięki któremu czołgiści też mogą "strzelać"
  Nadrabianie zaległości

  Możliwościami, jakie niemiecka technologia da Rosjanom, może się pochwalić jedynie kilka najbardziej zaawansowanych krajów NATO. Polskie wojsko o złożonych wirtualnych szkoleniach w takiej skali może na razie tylko pomarzyć. Dla Rosjan będzie to natomiast gwałtowny skok w przyszłość. Dotychczas szkolenie rosyjskich sił zbrojnych nie odbiegało znacząco od standardów z czasów ZSRR i mocno kulało.

  Niska "jakość" żołnierza jest odwieczną bolączką rosyjskich sił zbrojnych. Składa się na to wiele czynników. Putinowska Rosja jest jednak zdeterminowana, aby ten stan rzeczy zmienić. Kluczową decyzją było zarządzenie profesjonalizacji wojska. Żołnierz z poboru zawsze jest słabiej wyszkolony i zmotywowany, a na dodatek w ciągu relatywnie krótkiej służby trudno dobrze opanować coraz bardziej skomplikowane nowoczesne uzbrojenie. Żołnierz zawodowy jest lepiej zmotywowany i ma więcej czasu na szkolenie. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/9fca06f2-af6c-11e3-9f0f-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Centrum dowodzenia w Altmark. Dowódcy nadzorują ćwiczenia
  Przejście na armie zawodową, zwłaszcza przy siłach zbrojnych liczących ponad milion ludzi, jest zadaniem bardzo trudnym i bardzo kosztownym, zwłaszcza w realiach rosyjskich. Oficjalnie do końca dekady w wojsku Rosji ma być pół miliona żołnierzy zawodowych, co jest bardzo ambitnym celem, który najprawdopodobniej nie zostanie spełniony.

  Niezależnie od tego, część wybranych elitarnych jednostek już teraz zostało całkowicie sprofesjonalizowanych. Według oficjalnych danych "zawodowców" jest około 200 tysięcy. Widać ich m.in. na Krymie. Widoczni na przekazach z półwyspu dobrze wyposażeni i zdyscyplinowani żołnierze to najprawdopodobniej siły specjalne i wojska powietrznodesantowe, które są profesjonalizowane w pierwszym rzędzie.
  http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/d3d08980-af6c-11e3-a3a3-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Przekaz z pola bitwy i aktualizowana na bieżąco cyfrowa mapa na monitorach w centrum dowodzenia
  Zapewnienie jednostkom z profesjonalnych oddziałów szkoleń w ośrodkach pokroju Mulino jeszcze bardziej podniesie ich kwalifikacje. Najpewniej nie będą one odbiegać od poziomu wojsk zachodnich, a część z nich nawet przewyższać. Pomogą w tym większe nakłady na szkolenia, które zapowiedział na początku tego roku minister obrony Siergiej Szojgu.
  Historyczne związki Warto przypomnieć, że obecna współpraca wojskowa Niemców z Rosjanami ma bardzo zły wydźwięk historyczny. Oba państwa już raz tego próbowały. W okresie międzywojennym Republika Weimarska a potem III Rzesza prowadziły skrytą, ale ożywioną współpracę wojskową. Niemcy zyskiwali dostęp do wielkich poligonów, na których mogli swobodnie testować zakazaną im Traktatem Wersalskim broń, np. czołgi i samoloty, a Rosjanie w zamian dostawali próbki najnowocześniejszych niemieckich technologii. To na poligonach radzieckich późniejsi dowódcy Wermachtu prowadzili pierwsze testy doktryny i sprzętu, które później stworzyły podwaliny pod Blitzkrieg.

  Współpraca zamarła w połowie lat 30-tych, wraz z wzrostem wrogości pomiędzy nazizmem a komunizmem, zwłaszcza wobec hiszpańskiej wojny domowej. W kolejnych latach Stalin praktycznie w całości zaprzepaścił wiedzę wyniesioną z współpracy z Niemcami. W masowych czystkach zginęła większość wojskowych, którzy zostali uprzednio wystawieni na "szkodliwe" kontakty z delegatami Berlina. Natomiast zacofany i osłabiony przetrzebieniem kadry technicznej przemysł zbrojeniowy ZSRR nie był w stanie wchłonąć w całości niemieckich technologii. Niemcy zaś nauki wyniesione z poligonów ZSRR skutecznie zastosowali na Europie.

  Obecnie współpraca Niemiec i Rosji nie ma takiego charakteru jak niemal wiek temu. Budowa ośrodka w Mulino to w znacznej mierze przedsięwzięcie komercyjne, gdyż na płaszczyźnie wojskowej kontakty są ograniczone. Pomimo tego, przekazywanie najnowocześniejszych technologii szkoleniowych do potencjalnego głównego wroga NATO jest decyzją co najmniej kontrowersyjną. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/71b6a4c4-af7a-11e3-951a-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Ps. Proszę sie nie bać przecież mamy podpisane porozumienia z zachodem, jak w 39. Jak co to najwyżej zaatakują nas i ze wschodu i z zachodu będzie kraj szybciej zniszczony. Co za hipokryzja polskich polityków znów zostaniemy sami licząc na sojuszników którzy nadejdą, ale z karabinami strzelając nam w plecy. Tak się składa, że związki Rosji (a nie ZSRR) i Niemiec (dokładniej: państw niemieckich) datują się czasów grubo sprzed Wojen Napoleońskich. Natomiast zbliżenie ZSRR i Niemiec w okresie międzywojennym było niejako naturalnym efektem izolacji obu tych państw na arenie międzynarodowej. Biorąc pod uwagę efekty poważnie bym się zastanowił nad możliwymi skutkami najnowszych pomysłów unijno-natowskich, dodałbym, że Unia i NATO powinna wyciągnąć wnioski z tamtej nauki. Cóż jak to historia lubi się powtarzać. W latach 30 ubiegłego wieku Hitlerowskie Niemcy szkoliły swe wojska w Rosji by ukryć to przed obserwatorami Francji i Niemiec i rozbudowywali siły zbrojne wbrew ustaleniom międzynarodowym. Teraz jak widać jak na dłoni jak Niemcy spłacają ten dług szkoląc i zbrojąc Rosję. Nowy pakt się szykuje. Teraz tak naprawdę to Angela powinna się w Brukseli wytłumaczyć z tego, kolega z Francji z okrętów desantowych, bo to jest jakaś hipokryzja. Niemcy zawsze kochali ruskich i będą dalej ich kochać. Tak zresztą jak Francuzi. Los rzucił Rodzinę, mnie do Opolskiego. Tu dopiero widać fałsz niemiaszków!!! Wg mnie to jest jeszcze bardziej fałszywy naród jak wredne ruskie.
 • @Kula Lis 62 18:15:31
  Ave ,to mamy przerąbane. PZDR.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej