Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Atak na Syrię odłożony ad acta (na razie).

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe dlaczego mając "niezbite dowody" na przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem broni chemicznej przez syryjskie wojska reżymowe wobec ludności cywilnej, nie udało się Obamie zebrać odpowiedniego poparcia do ataku militarnego na Syrię?

Poniżej zamieszczam mapę europejskich państw, na której zaznaczono stopień poparcia dla amerykańskiej incjatywy podjęcia akcji militarnej wobec Syrii, z powodu domniemanego użycia przez wojska reżymowe tego kraju broni chemicznej wobec ludności cywilnej:

W kolorze zielonym oznaczono kraje, które popierają dokonanie ataku militarnego wobec Syrii.

W kolorze żółtym, oznaczono kraje, które poprą taką akcję militarną pod warunkiem, że komisja ONZ ds. broni chemicznej jednoznacznie przedstawi dowody na użycie broni chemicznej wobec cywili przez reżym Assada.

Na różówo zaznaczono kraje, które poparcie akcji militarnej Stanów Zjednoczonych uzależniają od decyzji Wielkiej Brytanii.

Kolorem czerownym oznaczono kraje, które nie popierają ataku militarnego na Syrię.

Kolorem ciemno zielonym kraje, które nie ustosunkowały się do amerykańskiej propozycji.

Jeśli zaś chodzi o obecnie obserwowane bezwzględne poparcie francuskich władz politycznych dla amerykańskiej incjatywy dokonania ataku militarnego wobec Syrii, moża zauważyć zwrot polityki francuskiej o 180 stopni, wobec poprzedniej decyzji nie uczestniczenia w inwazji na Irak. Tak więc wyraźnie widać tu motywację Francji, która podejmuje decyzje wobec amerykańskiego sojusznika wojskowego wyłącznie w oparciu o ocenę polityczną, a nie w oparciu o jej ocenę merytoryczną. Widocznie dziś, w przeciwieństwie do poprzedniego negatywnego stanowiska w przypadku ataku na Irak, Francja ma interes polityczny, aby obalić reżym Baszira Assada. Na czym ten interes polega, nie trudno zgadnąć, bo wynika on z zaangażowania się finansowego w gospodarce francuskiej kapitału państw eksporterów ropy naftowej, które jednocześnie prowadzą politykę antyasadowską.

Poparcie tureckie dla polityki amerykańskiej wynika wyłącznie ze zwykłego koninkturalizmu obecnie rządzącej tam partii demokratycznych islamistów. Z tym, że jak wiemy po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w Turcji, ujawnił się szeroki front społecznego oporu przeciwko prowadzonej arbitralnie polityce ekipy Erdogana.

Tak więc poparcie tureckie incjatywy amerykańskiej nie ma odpowiedniego poparcia społecznego, zresztą podobna sytuacja jest również we Francji. Czyli, że poparcie to może nagle pod naciskiem opinii publicznej w tych krajach, peknąć niczym bańka mydlana, podobnie jak to miało wcześniej miejsce w przypadku Hiszpanii, która w wyniku dokonania tam tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego na podmiejski pociąg pod naciskiem opinii publicznej wycofała swoje wojska z Afganistanu.

Jak widzimy, amerykańska polityka militarna, która prowadzona jest pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego i walki z tym zgrożeniem zaczyna bankrutować, co jest wynikiem braku sukcesów jakie ona miała przynieść w Iraku i Afganistanie. A dodatkowo ta polityka skompromitowała się podczas ostatniej akcji nazywanej "Arabską Wiosną", gdzie po obaleniu legalnych władz państw arabskich nią objetych, do władzy doszły siły skrajnie religijne i zamiast spodziewanego zneutralizowania zagrożeń terrorystycznych jeszcze bardziej je podsycono i zdynamizowano oraz zdystabilizowano rejon Bliskiego Wschodu i Afryki północnej.

Międzynarodowa opinia publiczna bardzo trafnie odczytała zagrożenie jakie niesie za sobą tak uprawiana nieodpowiedzialna polityka amerykańska i w przypadku szykowanej kolejnej ingerencji militarnej wobec Syrii przyjęła postawę negatywną- czemu trudno się dziwić.

Nie dość tego, na taką negatywną postawę zachodniej społeczności międzynarodowej ma wpływ dokonywanego systematycznie przez rządy państw zachodnich- pod pretekstem walki z międzynarodowym terroryzmem islamskim- ograniczanie praw i swobód demokratycznych.

Zaś ostatnia bardzo głośna sprawa Edwarda Snowdena ujawniła prawdziwą skalę tej totalnej inwigilacji prowadzonej przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych wobec całej społeczności międzynarodowej.

To wszystko w sumie spowodowało taką, a nie inną postawę wobec polityki amerykańskiego konsorcjum militarno-finasowego prowadzonengo za pomocą siły i inwigilacji, gdy dziś Stany Zjednoczone nie dość, że nie posiadają poparcia międzynarodowej opinii społecznej, ale również nie mają już poparcia swoich sojuszników z NATO i mandatu ONZ do prowadzenia polityki za pomocą agresji militarnej wobec innych krajów.

Jak zakończy się taka sytuacja?

Sądzę, że przesilenie jakie obecnie obserwujemy będzie miało dalekosiężne skutki, wobec przewidywanego załamania się gospodarek i finasów najbogatszych państw Zachodu, kiedy to społeczeństwa tych państw upomną się o swoje niezbywalne prawa, które pod pretekstem przeciwdziałaniu wykreowanego zagrożenia terrorystycznego są systematycznie ograniczane.

Pozdrawiam.

 

KOMENTARZE

 • @Ranger 11:30:54
  Kto postanowił, i w jakim celu, zniszczyć stabilizację na Bliskim Wschodzie?

  Sytuacja do jakiej doprowadzono w Syrii nie jest jakąś samotną wyspą oderwaną od realiów Bliskiego Wschodu, tylko wpisuje się w pewien logiczny ciąg zdarzeń, na końcu których ma być zniszczenie niezależności Iranu.

  Ludobójstwo w Syrii, ale i również w innych krajach arabskich objętych spiskiem zwanym jako "Arabska Wiosna", jest wynikiem tego spisku. Z tym, że poza ludobójstwem, istnieje również konflikt religijny, którego ofiarami są wyznawcy mniejszościowych religii, w tym Chrześcijańskich.

  Przed "Arabską Wiosną" nie było w krajach nią objętych masowych mordów politycznych, jak i nie prowadziły władze tych krajów prześladowań religijnych.
 • @Ranger 11:30:54
  Kiedy powróci milion Palestyńczyków wygonionych przez bandy np. Begina (vel Bieguna ) ?
 • @SpiritoLibero 11:52:55
  Warto przeczytać to:

  http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2010/02/05/nakba-zapomniana-czystka-etniczna-nowe-spojrzenie-na-wygnanie-palestynczykow/

  http://amnesty.org.pl/no_cache/aktualnosci/strona/article/7947.html

  http://wolnemedia.net/obrazki/nakba.jpg

  http://www.safsaf.org/polski/o%20palestyny.htm

  W 1917 roku w Palestynie żyło około 700 tysięcy ludzi, wśród nich tylko 56 tyś. Żydów.

  Pozdrawiam.
 • Wiadomość dla Rangera...
  Irańska młodzież przygotowuje się do „syryjskiego dżihadu"
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_01/Iranska-mlodziez-przygotowuje-sie-do-syryjskiego-dzihadu/
 • Obamber:
  http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/48LA6x1yIJU.KYSfX06AKw--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0zNDI7cT04NTt3PTUxMg--/http://media.zenfs.com/en_us/News/afp.com/photo_1378001325911-14-HD.jpg

  Pozdrawiam.
 • @Ranger 19:54:16
  "O czym z toba gadac jak jestes za zamordyzmem..."

  W stosunku do takich jak ty to nawet więcej.
  Tego wymaga polska racja stanu. Inaczej byście nam narobili na głowę i jeszcze się gniewali, że wam papieru za mało dajemy.

  A teraz możesz sobie "posolić" Tylko za dużo nie "pieprz" :)

  PS. A rewolucję bolszewicką to zdaje się, że robili twoi ziomale...
  Felek D. był jednym z nich. Nie był Polakiem.
 • @Ranger 22:58:12
  Trochę grzeczniej proszę.
  Następnym razem zgłoszę do moderacji.
 • @Ranger 19:56:49
  Prawo powrotu????

  Oni MUSZĄ MIEĆ PRAWO DO WŁASNEGO PAŃSTWA, A NIE ŻYĆ W GETTACH.
 • @Ranger 20:06:59
  A jaki jest twój problem?- bo jak widzę ciągle u innych dopatrujesz się różnych problemów.
 • @Ranger 22:58:12
  To teraz diaspora planuje zrobienie "kolonii wychowawczych" w Berezie Kartuskiej?

  No, ale nic dziwnego skoro z łaski Stalina mogli dokonać zbrodni ludobójstwa na Polskich Patriotach w początkowym okresie okupacji bolszewickiej, to widocznie uważa, że nadal ma takie przywileje?
 • @Ranger 09:04:40
  Oczywiście, że usunąłem twoje wpisy, które nie odnoszą się do meritum tematu, a zamiast tego atakujesz w nich personalnie innych komentatorów, przy tym ich obrażając, zresztą zupełnie tak samo jak w powyższym "komentarzu" wobec mnie.

  Ale ten komentarz zostawię, aby inni mogli zobaczyć o co z twoim problemem chodzi.

  Powiedz mi czy ty sypiasz czasami, czy tak na okrągło doglądasz czujnie co się tu dzieje?

  A może "ty" to nie jest jedna osoba tylko trzy?
 • @Ranger 09:13:58
  A co do tego ma śp. Wacław Kostek-Biernacki????

  Ciekawe czy tą bramę poznajesz?

  To tam żydowscy pachołki Stalina mordowali Polskich Patriotów:

  http://konservat.pl/arty/gal/Lubelski%20zamek.jpg
 • @Ranger 09:26:55
  Jak widać dostałeś rozkaz aby obrażać.

  A propos co tą są Tworki?- czy to nie jakiś kibuc?
 • @Ranger 09:38:02
  http://www.7point62design.com/default/assets/Image/Slatwall/product/default/762-503-407.jpg
 • *****+
  Bardzo dobry tekst, a Rangerem się nie przejmować.
 • @Paweł Tonderski 10:59:21
  //Rangerem się nie przejmować.//

  Właśnie, on tylko wypełnia rozkazy... :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej